Informujemy, że uruchomiona została Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (baza dostępna pod adresem bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl oraz www.konkurencyjnosc.gov.pl).

 

Ten internetowy portal został stworzony z myślą o beneficjentach środków unijnych, w celu umożliwienia im upublicznienia ogłoszeń (zapytań ofertowych) oraz dokonania wyboru dostawcy z zachowaniem zasady uczciwej konkurencji (tzw. zasada konkurencyjności). Baza ma zapewnić przejrzystość i szeroki dostęp do zamówień udzielanych przez beneficjentów zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach EFRR, EFS oraz FS na lata 2014-2020. W myśl ww. wytycznych, wydatki ponoszone przez przedsiębiorców, którzy nie są zobowiązani do stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych, w ramach projektów współfinansowanych z funduszy strukturalnych muszą być dokonywane z zachowaniem zasady konkurencyjności. Generalnie oznacza to konieczność przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (w tym upublicznienie zapytania ofertowego) w przypadku gdy wartość zamówienia przekracza 50 tys. PLN netto.

 

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania zachęcamy do kontaktu. Na wszelkie pytania odpowie Anita Strzelecka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 12 626 73 10).