Już od 1 września br. przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o bezzwrotne dotacje na infrastrukturę w celu rozpoczęcia lub rozwoju działalności badawczo-rozwojowej. Takie możliwości zapewnia specjalny instrument Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, tj. działanie 2.1 „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw”. Wsparcie jest przeznaczone przede wszystkim dla projektów bazujących na inwestycjach w aparaturę, sprzęt, technologie, know-how i inną niezbędną infrastrukturę, która ma służyć prowadzeniu prac B+R.

 

Wysokość dofinansowania uzależniona jest od lokalizacji projektu oraz wielkości przedsiębiorstwa (zgodnie z mapą pomocy regionalnej). Ponadto, w ramach konkursu przewidziano możliwość częściowego finansowania prac rozwojowych prowadzonych przez wspierane centra B+R.

 

Czynnikami decydującymi o przyznaniu wsparcia są m.in.:

  • opisany w agendzie badawczej zakres badań przemysłowych lub prac rozwojowych, które przedsiębiorstwo zamierza realizować przy wykorzystaniu sfinansowanej infrastruktury,
  • zdolność przedsiębiorstwa do realizacji prac B+R, w tym potencjał kadrowy, doświadczenie w prowadzeniu prac B+R lub potencjał   infrastrukturalny,
  • poziom nakładów na działalność B+R w przedsiębiorstwie.

 

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 1 września do 30 października 2015 r.

 

 

W razie pytań prosimy o kontakt z Anitą Strzelecką (tel. 12 626 73 10, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).