Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych realizowanych przez przedsiębiorstwa z sektora MŚP. Nabór będzie prowadzony od 4 maja do 31 grudnia br.

 

W najbliższych dniach planowane jest również ogłoszenie konkursu dedykowanego zarówno MŚP jak i dużym przedsiębiorstwom (program DEMONSTRATOR). Konkurs ten przeznaczony będzie dla projektów B+R dotyczących prac rozwojowych nad innowacyjnymi rozwiązaniami (produktami, technologiami). Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą w terminie od 7 maja do 22 czerwca br.  

 

Ponadto, w drugim kwartale br. ogłoszony zostanie konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego przeznaczony dla mikro, małych i średnich firm na uruchomienie produkcji nowych innowacyjnych wyrobów/usług. Wsparcie uzyskają projekty obejmujące rozwój/rozbudowę przedsiębiorstwa, w szczególności inwestycje w nowoczesne maszyny i urządzenia oraz sprzęt produkcyjny, w celu wdrożenia innowacyjnych rozwiązań, tj. wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług.  O wsparcie (dotację bezzwrotną) będą mogły ubiegać się przedsiębiorstwa planujące realizacją projektu na terenie woj. śląskiego (beneficjenci nie muszą mieć swojej siedziby na Śląsku).

 

W przypadku zainteresowania ww. konkursami prosimy o kontakt z Anitą Strzelecką (tel. 12 626 73 10, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).