WDROŻENIE WYNIKÓW PRAC B+R

 

W ramach nowych programów operacyjnych w perspektywie budżetowej UE 2014-2020 wspierane będzie finansowanie wdrożeń nowych, innowacyjnych rozwiązań/technologii opracowanych przez przedsiębiorców (w tym również w ramach projektów współfinansowanych z funduszy europejskich) i uruchomienie na ich podstawie produkcji towarów lub świadczenie usług. Wspierane będą:

    • projekty innowacyjne, polegające na pierwszym wdrożeniu wyników prac B+R, opracowanych w ramach realizacji fazy badawczo-rozwojowej projektu lub opracowanych w ramach własnej działalności B+R,
    • projekty innowacyjne, polegające na wdrożeniu technologii (mającej postać wyników prac B+R) wykorzystywanej już w działalności gospodarczej w przypadku, gdy elementem niezbędnym do wdrożenia jest przeprowadzenie w ramach przedsięwzięcia kolejnych etapów prac badawczo-rozwojowych dotyczących nowych właściwości danej technologii lub możliwości jej zastosowania w nowych warunkach, związanych z indywidualnymi potrzebami danego przedsiębiorstwa.

W ramach wsparcia finansowane będą wydatki niezbędne do uruchomienia produkcji nowego produktu lub świadczenia nowej usługi.

 

W razie pytań prosimy o kontakt z Anitą Strzelecką (tel. 12 626 73 10, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).