INFRASTRUKTURA B+R

 

Nowe programy operacyjne w perspektywie budżetowej UE 2014-2020 umożliwią inwestycje dotyczące budowy lub modernizacji infrastruktury badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw oraz jednostek sektora nauki. Wsparciem objęte zostanie m.in. wyposażenie w aparaturę, sprzęt, technologie oraz inne niezbędne wyposażenie, które służy prowadzeniu działalności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstwa, w tym również infrastruktura służąca badaniu jakości wytwarzanych przez Wnioskodawcę produktów, procesów lub usług – w zakresie dotyczącym:

      • laboratoriów oraz działów badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach,
      • centrów badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach, będących jednostkami organizacyjnymi lub wyodrębnionymi organizacyjnie jednostkami rozpoczynającymi lub rozwijającymi działalność, której głównym zadaniem jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w wydzielonych i przystosowanych do tego typu działalności pomieszczeniach przy wykorzystaniu infrastruktury technicznej oraz wykwalifikowanej kadry.

 W wybranych programach inwestycje w infrastrukturę badawcza będą mogły być uzupełnione o działania związane z zatrudnieniem wykwalifikowanych kadr lub rozwojem umiejętności pracowników obsługujących nową aparaturę badawczą.

 

W razie pytań prosimy o kontakt z Anitą Strzelecką (tel. 12 626 73 10, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).