PRACE B+R

 

W ramach programów operacyjnych w perspektywie budżetowej UE 2014-2020 możliwe będzie pozyskanie dofinansowania na projekty badawczo-rozwojowe prowadzone samodzielnie przez przedsiębiorców lub we współpracy z sektorem nauki. Finansowanie obejmie prowadzenie prac B+R począwszy od fazy badań przemysłowych do etapu prac rozwojowych, ze szczególnym uwzględnieniem fazy demonstracji. Warunkiem uzyskania wsparcia jest wdrożenie wyników prac B+R (w postaci wprowadzenia na rynek nowych produktów, procesów lub usług) do własnej działalności gospodarczej przedsiębiorcy lub ich sprzedaż w celu wprowadzenia do działalności gospodarczej innego przedsiębiorcy.

 

Uruchomienie pierwszych konkursów badawczo-rozwojowych planowane jest na 2 kwartał br. W pierwszej kolejności udostępniony zostanie program B+R dla przedsiębiorców spełniających kryteria MŚP, którzy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie projektów obejmujących prace B+R nad rozwiązaniami technologicznymi i produktami, o ile przedmiotem projektu będzie rozwiązanie, wpisujące się w tzw. „Krajową inteligentną specjalizację”. Analogiczny konkurs dla dużych przedsiębiorstw planowany jest na 4 kwartał br.

 

W razie pytań prosimy o kontakt z Anitą Strzelecką (tel. 12 626 73 10, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).