Doświadczenie budowane latami

Zdobyte doświadczenia i długoletnia praktyka całego zespołu pozwalają nam z pełną odpowiedzialnością zajmować się nawet najbardziej skomplikowanymi zagadnieniami.

Jednocześnie wciąż duży nacisk kładziemy na doskonalenie naszych umiejętności; publikujemy w prasie codziennej i fachowej. Łączy nas doświadczenie, odpowiedzialność i pasja.

Partnerzy

Aleksandra Dyrek-Orlando

zamknij

Aleksandra Dyrek-Orlando

Legal Partner

Radca prawny i doradca podatkowy. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentka Szkoły Prawa Francuskiego przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie prowadzonej we współpracy z Uniwersytetem w Orleanie oraz International Tax School I w Sitges, Hiszpania. Doświadczenie zdobywała m.in. w Ernst & Young (2005 – 2010).

 

Specjalizuje się w prawie podatkowym, prawie handlowym, prawie pracy i w zagadnieniach związanych z ochroną danych osobowych. Zajmuje się w szczególności przekształceniami kapitałowymi i umowami w obrocie gospodarczym. Od 2015 r. jest partnerem w Taxpoint Legal Dyrek-Orlando i Wspólnicy sp. k.

języki obce: angielski, włoski i francuski
e-mail: [javascript protected email address]
LinkedIn: LinkedIn

Katarzyna Knapik

zamknij

Katarzyna Knapik

Tax Partner

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz licencjonowany doradca podatkowy. Doradztwem podatkowym zajmuje się od 1997 r. Brała udział w specjalistycznych szkoleniach w Polsce i za granicą – z zakresu międzynarodowych aspektów podatkowych, cen transferowych oraz zarządzania ryzykiem. W latach 1997 - 2007 pracowała w firmach Andersen i Ernst & Young. Autorka wielu publikacji na tematy podatkowe, prelegentka, współautorka pierwszego polskiego komentarza dotyczącego umów o unikaniu podwójnego opodatkowania („Model Konwencji OECD – Komentarz" pod red. prof. B. Brzezińskiego).

 

Specjalizuje się w sprawach z zakresu CIT, cen transferowych i rozliczania ulg w specjalnych strefach ekonomicznych. Prowadzi przeglądy podatkowe oraz zajmuje się optymalizacją podatkową przepływów międzynarodowych. Posiada bogate doświadczenie związane z reprezentowaniem klientów przed organami podatkowymi (w trakcie kontroli podatkowych czy postępowania związanego z uzyskiwaniem interpretacji) oraz sądami administracyjnymi. Szczególną wiedzę posiada w zakresie obsługi firm z sektora motoryzacyjnego, drukarskiego, handlu wielkopowierzchniowego oraz chemii przemysłowej.

języki obce: angielski
e-mail: [javascript protected email address]
LinkedIn: LinkedIn

Katarzyna Przewłocka

zamknij

Katarzyna Przewłocka

Tax Partner

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i licencjonowany doradca podatkowy. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Ernst & Young w Krakowie i Luksemburgu (w latach 2003-2014). Z Taxpoint związana jest od 2014 roku, a od 2018 roku jako tax partner i członek zarządu.

 

Specjalizuje się w kwestiach z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów podatkowych transakcji międzynarodowych (ceny transferowe, podatek u źródła, schematy podatkowe - MDR). Uczestniczyła w dużych projektach międzynarodowych, prowadzi warsztaty podatkowe i seminaria z zakresu MDR, cen transferowych i podatkowych aspektów pomocy publicznej w specjalnych strefach ekonomicznych.

języki obce: angielski
e-mail: [javascript protected email address]

Marcin Radwan

zamknij

Marcin Radwan

Tax Partner

Jest absolwentem Wydziału Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Krakowie, studiował także na Uniwersytecie Passau w Bawarii. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym; doradztwem podatkowym zajmuje się od 2000 r. Brał udział w szeregu specjalistycznych szkoleń krajowych i zagranicznych dotyczących stosowania prawa podatkowego oraz przepisów z zakresu rachunkowości. W latach 2000 - 2007 pracował w firmach Andersen i Ernst & Young.

 

Specjalizuje się w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego od osób fizycznych. Prowadzi również projekty w zakresie zarządzania ryzykiem podatkowym (m.in. tworzenie procedur podatkowych w celu ograniczenia ryzyka poniesienia odpowiedzialności finansowej). W swej karierze uczestniczył również w przeglądach podatkowych, projektach dotyczących optymalizacji podatkowej prowadzonej działalności gospodarczej i realizowanych transakcji. Doradza w kwestiach związanych z rezydencją podatkową i określaniem zobowiązań podatkowych w oparciu o przepisy umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Jest autorem publikacji na tematy prawno-podatkowe w specjalistycznej prasie podatkowej. Prowadzi wykłady z zakresu różnorodnych zagadnień podatkowych i praktyki prawa podatkowego w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Szczególne doświadczenie zdobył współpracując z przedstawicielami branży motoryzacyjnej.

języki obce: angielski i niemiecki
e-mail: [javascript protected email address]
LinkedIn: LinkedIn

Władysław Varga

zamknij

Władysław Varga

Tax Partner

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, licencjonowany doradca podatkowy. Doradztwem podatkowym zajmuje się od 2001 r. Autor wielu publikacji na tematy podatkowe w literaturze fachowej oraz glos do orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE, współautor komentarza do Dyrektywy VAT oraz twórca komentarza do Drugiej Dyrektywy Fakturowej. Cytowany w szeregu orzeczeń sądów administracyjnych oraz w interpretacjach organów podatkowych.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem dochodowym od osób prawnych. Odnosi liczne sukcesy reprezentując podatników w postępowaniach podatkowych i sądowo-administracyjnych. Wygrywał dla klientów sprawy również w Trybunale Sprawiedliwości UE, doprowadzając do zmiany praktyki polskich organów podatkowych. Prowadzi liczne szkolenia dotyczące tematyki VAT i związanych z tym praktycznych wątpliwości i problemów w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług dla klientów m.in. z branży sprzedaży detalicznej (retail), motoryzacyjnej oraz informatycznej.

języki obce: angielski
e-mail: [javascript protected email address]
LinkedIn: LinkedIn

Magdalena Wolicka

zamknij

Magdalena Wolicka

Tax Partner

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym; świadczy usługi doradztwa podatkowego od 1999 roku. W latach 1999-2007 pracowała w firmach Andersen i Ernst & Young; jest współzałożycielką Taxpoint (2007).

 

Specjalizuje się w kwestiach dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych, w tym z zakresu cen transferowych i podatku u źródła, pomocy publicznej (dotacje, zachęty, specjalne strefy ekonomiczne) oraz sporach podatkowych. Wykładowca na seminariach i konferencjach z zakresu cen transferowych i podatku dochodowego od osób prawnych.

języki obce: angielski
e-mail: [javascript protected email address]
LinkedIn: LinkedIn

Zespół

Grzegorz Białowąs

Ola Bilotserkivets

Monika Dębowska

Patryk Dunajski

Joanna Gajewy

Martyna Glanowska

Tomasz Guzik

Marta Jamka

Waldemar Knap

Liliana Krawczyk

Kamil Kruk

Magdalena Kubas

Michał Łukasiewicz

Maciej Mierecki

Sylwia Ozimek

Magdalena Pancewicz

Natalia Stanek

Maria Strelczenko

Anita Strzelecka

Agnieszka Szostak

Barbara Tabor

Joanna Toruniewska

Kamil Wilczewski

Aleksandra Wilkołek

Joanna Wojnar-Płeszka